601 152 303 | 89 762 27 11

    pn – pt: 9:00 do 17:00 | sob: 9:00 – 13:00

 

Weekend w Rzymie

1250 zł od osoby

Rzym jest największym miastem Włoch oraz stolicą tego państwa, a także regionu administracyjnego Lacjum. Położony jest w środkowej części Półwyspu Apenińskiego wśród wzgórz, przepływa przez niego rzeka Tybr. Rzym jest głównym ośrodkiem administracyjnym i politycznym Włoch, m.in. dlatego, że znajdują się tu siedziby prezydenta, ministerstw i urzędów centralnych. W obrębie Rzymu, na prawym brzegu Tybru, leży miasto-państwo Watykan, będący enklawą na terytorium państwowym Włoch. Jest światowym centrum turystycznym z bardzo bogatymi zabytkami z wielu epok historycznych (kościoły, bazyliki, Koloseum, pałace, akwedukty, fontanny i wiele innych budowli), niezwykle bogate muzea i inne atrakcje. Corocznie odwiedza Rzym kilkanaście milionów turystów. Historyczne centrum Rzymu zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO.

CENA NIE OBEJMUJE BILETU LOTNICZEGO (OD 800 zł/os)

 • Kierunek
 • Wyjazd
  Bartoszyce (lub do uzgodnienia)
 • Godz. wyjazdu
  Do uzgodnienia
 • Godz. powrotu
  W godzinach popołudniowych
 • Cena obejmuje
  Weekend w Rzymie
  Składka TFG
  Wyżywienie
  Ubezpieczenie KL + NNW
  Opieka pilota
  Usługa przewodnika
  Nocleg
 • Cena nie obejmuje
  Bilety wstępu
  Transport autokarem
1
Dzień 1
Przejazd na lotnisko w Warszawie. Przelot samolotem do Rzymu. Czas przelotu ok. 2 godz. 20 min. Przejazd z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.
2
Dzień 2
Śniadanie. Przejazd metrem do Watykanu. Zwiedzanie z przewodnikiem: - Muzea Watykańskie należące do najważniejszych i najbogatszych muzeów na całym świecie; m. in. komnaty papieży oraz Kaplica Sykstyńska, - Bazylika Św. Piotra z grobem papieża Św. Jana Pawła II oraz Św. Jana XXII a także baldachim Berniniego nad grobem Św. Piotra oraz inne cenne dzieła. Czas wolny – możliwość indywidualnego wejścia do Grot Watykańskich oraz na kopułę bazyliki ( 6 euro ), zakup pamiątek. Przejazd na Lateran. Odwiedzenie bazyliki Św. Jana na Lateranie oraz ,,Świętych Schodów”, po których Chrystus szedł do Piłata. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
3
Dzień 3
Śniadanie. Zwiedzanie Rzymu z przewodnikiem: - Wczesnochrześcijańska Bazylika Św. Pawła za Murami. - Rzym renesansowy, barokowy i starożytny: Bazylika Matki Boskiej Większej, Zamek Św. Anioła ( z zewnątrz ), Plac Navona, Panteon, Plac Hiszpański, Fontanna di Trevi, Plac Wenecki, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum. Czas wolny – możliwość wejścia na jednym bilecie do Koloseum, Forum Romanum oraz na Palatyn ( 12 euro ). Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg
4
Dzień 4
Przejazd na lotnisko. Przelot do Warszawy. Przejazd w umówione miejsce w godzinach popołudniowych

CEL PODRÓŻY

WRITE A REVIEW